Суббота, 18.05.2024, 21:45
Приветствую Вас Гость | RSS
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
Форум » Мир Марии » Новости » Публикации о Марии в СМИ.
Публикации о Марии в СМИ.
LeYlaДата: Понедельник, 22.09.2008, 08:01 | Сообщение # 346
.:Начинающий поклонник:.
Группа: Пользователи
Сообщений: 31
Статус: Offline
я вот тут http://mserifovic.ucoz.ru/forum/2-15-61#22552 по ошибке статью из инета выложила. как написала, вроде свеженькая.
а ещё нашла маленький абзац с рассуждениями Маши о тату ( но вроде тоже свеженький).
Опять же, может кто переведёт sad

Marija Šerifović, pobednica prošlogodišnje „Evrovizije“, nabacila je još jednu tetovažu. Poznata pevačica je na desnoj podlaktici prošle godine istetovirala slova B i M, dok je pre nekoliko nedelja na levoj podlaktici istetovirala stihove na španskom jeziku. Marija se tako pridružila mnogobrojnim domaćim zvezdama koje na telu imaju po nekoliko tetovaža.

- Odavno sam poželela da se tetoviram i jako mi se dopada kako izgledaju moje tetovaže. Ipak, teško je zaustaviti se... Tetovaže mi znače, ali mi više znače ljudi i situacije za koje me one vezuju. Posvećene su nekoj bitnoj osobi i nekom bitnom događaju, ali ipak je to intimno. Ukupno imam pet tetovaža. Jedna je datum mog rođenja, druga nosi jasnu poruku - no regrets (nema kajanja), treća znači: Plemenita, uzvišena, sa kojom sve počinje i ništa postaje sve... Planiram još tetovaža - kaže Marija Šerifović za „Blic“.

Добавлено (22.09.2008, 08:01)
---------------------------------------------
и ещё, есть статья про певицу Анастасию и там упоменается имя Маши....

Anastazija otvara šou "Operacija trijumf"? Petak, 12. septembar 2008. 09:24

Američka pevačica Anastazija otvoriće rialiti šou "Operacija Trijumf" krajem septembra, piše "Blic".

Na svečanom otvaranju, koje će u studiju u Košutnjaku biti priređeno krajem meseca, nastupiće i Let 3, bivša pevačica Magazina Jelena Rozga, Karolina Gočeva, Sergej Ćetković...Organizatori pregovaraju i sa Zdravkom Čolićem, Marijom Šerifović i Anjom Rupel.

Nakon otvaranja, 16 takmičara koji žele da postanu zvezde svakog dana će pevati sami, ili sa slavnim gostima. U narednim emisijama trebalo bi da se pojave Severina i Bajaga, Željko Joksimović i Prljavo Kazalište, Van Gogh, Gibonni, Beogradski Sindikat...

Anastaziji će otvaranje "OT" biti prvi nastup u Srbiji. Plavokosa lepotica poznata po moćnom glasu, naočarima i kostimima koji otkrivaju stomak, 2003. godine je saznala da boluje od raka dojke. Izlečila se, osnovala humanitarnu fondaciju, i nastavila da peva. Prošle godine, udala se za svog telohranitelja Vejna Njutna.

Rialiti šou "OT" emitovaće televizija B92, a prva epizoda biće prikazana krajem septembra.

 
Lonely_SoulДата: Понедельник, 22.09.2008, 08:17 | Сообщение # 347
.:Активный участник:.
Группа: Пользователи
Сообщений: 356
Статус: Offline
Quote (LeYla)
Опять же, может кто переведёт

Перевести не могу, но расскажу, что поняла:

Кроме тату "BIM" на правом предплечье у Марии теперь есть татуировка на левом предплечье со стихами на испанском языке.

 
FanatДата: Вторник, 23.09.2008, 22:00 | Сообщение # 348
.:Профи:.
Группа: я = фортуна
Сообщений: 1097
Статус: Offline
Počemu vse molčat? Uže skučno stalo. Kuda vse delisj ?

Добавлено (23.09.2008, 22:00)
---------------------------------------------
Počemu vse molčat?. Kuda vse delisj ? :-(


я большой брат, который все знает.
я слежу за вами!)
 
IrinaДата: Четверг, 25.09.2008, 01:15 | Сообщение # 349
.:Знаток:.
Группа: Проверенные
Сообщений: 659
Статус: Offline
Первая статья:

Мария Шерифович, победительница прошлогоднего Евровидения, сделала еще 1 тату. Известная певица на правом предплечье в прошлом году вытатуировала слова B i M, а несколько недель назад на левом предплечье вытатуировала стихи на испанском языке. Так Мария стала одной из многочисленный звезд, которые имеют на теле по несколько тату.
- Я давно желала делать татуировки и мне очень нравится, как выглядят мои тату. Поэтому тяжело остановить себя. Мои татуировки имеют смысл, означают то, что для меня значат люди или ситуации, с которыми они связаны. Посвящены некой важной особе и какому-то случаю, происшествию, но всё это интимно. Всего вместе имею 5 татуировок. Одна – дата моего рождения, другая имеет понятный смысл – «не сожалею», третья значит: благородная, возвышенная, с которой всё начинается и ничто становится всем... Планирую еще татуировки, -говорит Мария Шерифович для «Блика».

Во второй только о том, что американская певица Анастасия открыла реалити-шоу "Операция триумф" в начале сентября и на нем присутствовали такие звезды и певцы, как .... В их числе и Мария. Ничего больше относительно Марии)


=)

Marija!

 
LeYlaДата: Четверг, 25.09.2008, 13:30 | Сообщение # 350
.:Начинающий поклонник:.
Группа: Пользователи
Сообщений: 31
Статус: Offline
Irina,
как говорится you made my day! v
ещё раз, пасибоньки за перевод holiday
 
IrinaДата: Четверг, 20.11.2008, 02:14 | Сообщение # 351
.:Знаток:.
Группа: Проверенные
Сообщений: 659
Статус: Offline
Marija Šerifović seli se u Beč

Želim da osvojim Evropu

Autor: M. Radojković | 31.10.2008. - 05:00

Marija Šerifović, prošlogodišnja pobednica „Evrovizije”, krenula je u osvajanje Evrope. Sa beogradskog aerodroma poletela je juče ujutru i narednih meseci Marija će živeti u zapadnoj Evropi, baza će joj biti Beč, gde se već uveliko priprema njen novi album na engleskom jeziku. Jedna od najboljih domaćih pop pevačica morala je da se oprosti od prijatelja i porodice iz Srbije i da u novi život zakorači sama.

- Nema straha jer je to ono što sam želela. Odavno se spremam za takav korak - počinje priču za „Blic” Marija i dodaje da jedva čeka nove izazove.
- Zaista se ne plašim, jer je inostrana karijera moj cilj, što nikada nisam krila. Spemna sam na mnogo odricanja, truda i rada, kako je bilo i dok sam gradila karijeru u Srbiji - ističe pevačica, koja je morala da se oprosti od dosadašnjeg života, te porodice i prijatelja.
- Ne posmatram to kao oproštaj, jer bi mi tako bilo još teže! Dolaziću u Beograd kad god se za to ukaže prilika, a i moji prijatelji i porodica će me sigurno posećivati.
Pevačica koja je zaslužna za dovođenje „Evrovizije” u Beograd u inostranstvu će živeti sasvim sama, a nedavno je kupila stan u Beču.
- Moja baza će biti u Beču, zbog čega sam i kupila stan, ali ću, kako sada stvari stoje, snimati u nekoliko evropskih zemalja - otkriva Marija, koja je nedavno završila snimanje singla, a u ovom trenutku se i snimanje novog albuma za tamošnje tržište privodi kraju.
Zbog sujeverja ne želi da otkrije ime albuma i producentske kuće.
- Nikada nisam otkrivala velike poslovne korake dok sve nije bilo gotovo, u tom pogledu sam sujeverna. Jedino što mogu da kažem je da nijedan pevač u Srbiji nikada nije imao dogovor sa jednom tako prestižnom kućom - kaže Marija, koja će se u Evropi dugo zadržati.
- Ostaću koliko posao bude zahtevao, to ništa ne zavisi od mene. U pitanje su meseci. Uživam u radu na inostranom albumu jer su svi uslovi rada na vrhunskom nivou - priča Šerifovićeva, a na pitanje kako sebe vidi za nekoliko godina, odgovara:
- Sebe vidim kao evropsku zvezdu, zbog čega i radim sve ovo.

Volela bih da sarađujem sa Danijelom
Veče pred put Marija je gostovala u emisiji „Stranci u noći”, koja se emituje svake srede na televiziji „Pink”, i otkrila šta misli o svom polubratu Danijelu Pavloviću, koji se trenutno takmiči u „Operaciji trijumf”.
- Danijel je genije! Volela bih da me za nekoliko godina, recimo, prati na klaviru, pošto to zaista odlično radi. U kući se pravi važan, ima problem sa stavom i zaista mi je žao zbog toga, jer je jedan od najboljih muških vokala u kući - ispričala je Marija.

Добавлено (20.11.2008, 02:12)
---------------------------------------------
Još nemam prijatelja

S. Dobrosavljević, 08.11.2008

POBEDNICA „Evrosonga“ Marija Šerifović nedavno je svoje kofere raspakovala u Beču, odakle namerava da krene u osvajanje Evrope. Uveliko priprema album na engleskom jeziku. Kako se snašla i zašto je za svoju bazu izabrala baš Beč, Marija za „Novosti“ kaže:
- Obišla sam gotovo sve evropske prestonice, ali mi se Beč najviše dopao, zbog čega sam rešila da tamo kupim stan. Od prošle godine posećujem ga veoma često. Nemam baš mnogo prijatelja u Beču, jer nisam tamo stalno, zbog snimanja često putujem.

* Koja je prva reč koju ste naučili na nemačkom i da li vas Austrijanci prepoznaju na ulici?
- Uglavnom se služim engleskim, a nemački mi je prilično težak.

* Nedavno ste potpisali ugovor sa jednom od najvećih evropskih producentskih kuća. Dokle ste stigli sa snimanjem albuma za evropsko tržište?
- Nigde ne žurimo, snimanje teče polako, ali sigurno. Najvažnije je da budem zadovoljna, pa kad god da se završi. Nekoliko pesama je već urađeno, ostatak je u toku. Nadam se da će sve biti gotovo na proleće sledeće godine.

* Da li to znači da će do izlaska albuma publika u Srbiji biti uskraćena za vaše pesme i nastupe?
- To ne znači da neću pevati u Srbiji i okolini, ali se podrazumeva da mojih nastupa neće biti mnogo. O novom albumu za srpsko tržište zasada ne razmišljam, imam druge prioritete.

* Posle vašeg odlaska u Beč, neke ovdašnje novine su objavile da zauvek napuštate Srbiju. Preteruju li?
- Nikad ne bih mogla zauvek da napustim Srbiju, pre svega zbog ljudi koje volim. Dolaziću u Srbiju kad god budem mogla, a posećivaće me i porodica i prijatelji. Ali, što se posla tiče, u narednom periodu sebe ne vidim u Srbiji.

* Šta vas je u Srbiji najviše razočaralo?
- Ne mogu da kažem da sam razočarana, jer sam oduvek želela inostranu karijeru, pa je ovaj moj korak logičan sled stvari. Ali činjenica je da se kod nas gotovo uopšte ne ulaže u talente, niti se preterano ceni uspeh. Nikad nisam očekivala da od države dobijem „kule i gradove“, ali nešto više sam sigurno zaslužila. Ipak, Srbija je zemlja u kojoj sam rođena, pa nikada neću moći da kažem da sam razočarana zemljom iz koje potičem.

* Da li redovno pratite „Operaciju trijumf“ i kako procenjujete šanse vašeg brata Danijela?
- Nadam se da će pobediti, jer je izuzetno kvalitetan pevač. Pratim „Operaciju trijumf“ onoliko koliko je to moguće. Naravno, navijam za Danijela.

* Da li ste u kontaktu i koliko ste bili bliski u detinjstvu?
- Nismo bili specijalno bliski, jer se nismo mnogo ni viđali, ali potpuno sam uz njega.

* Danijel je nedavno izjavio da je izuzetno ponosan na vas. Da li vi to isto možete da kažete za njega?
- Naravno da sam ponosna na njega, ali i srećna što smo tako talentovana porodica.

SLAVKO JE DIVAN
* Bili ste u vezi sa mladim crnogorskim glumcem Slavkom Kalezićem. Zašto ste raskinuli, da li je razlog tome bila vaša odluka da odete u inostranstvo?
- Slavko je znao kakve su moje ambicije, ali činjenica je da je stalna razdvojenost problem u mnogim vezama. On je divan momak kojeg ću se uvek rado setiti i sa kojim sam zadržala kontakt i posle raskida.

Добавлено (20.11.2008, 02:14)
---------------------------------------------
U Švedskoj imam tretman zvezde

Petak - 14.11.2008
Naša najveća ženska pop zvezda Marija Šerifović je pre izvesnog vremena iz dobro znanih razloga napustila zemlju. Međutim, destinacija nije bio Beč, već malo severnije, potez na relaciji Nemačka - Švedska.

Od tad se nije oglašavala, a „Alo!“ je iskoristio njen kratkotrajni boravak u

Beogradu da napravi prvi intervju po odlasku.
Kako si se snašla u Švedskoj, u kom si gradu i kakav tretman imaš?
- Trenutno funkcionišem na relaciji Švedska - Nemačka, što mi nalažu poslovne obaveze. Imam ugovor sa jednom producentskom kućom, koja mi je ponudila najbolje uslove, a čini mi se da svi zajedno uživamo u radu oko mojih novih pesama - počinje Marija.
Da li je tamo, kao i ovde, na javnoj sceni javašluk, ili se znaju pravila? Da li je istina da su tamo mnogo stroža pravila ponašanja za pevače?
- Sve je drugačije, u šali umem da kažem da je sve kao što piše u stranim novinama. Znaju se pravila rada, ono što se može i ono što se ne može. Sve je mnogo profesionalnije i zbog toga mi se veoma dopada. Mnogo se očekuje, ali imam sjajne uslove rada, pa mi to ne pada teško.
Da li te ljudi prepoznaju na ulici?
- Mnogi ljudi me nakon pobede na „Evrosongu“ prepoznaju u državama širom Evrope, pa tako i u Švedskoj.
Kako napreduje snimanje albuma za svetsko tržište?
- Pre bih rekla da je to za evropsko tržište. Radi se polako, ali tako mi i odgovara. Nekoliko pesama je već završeno, ostatak je u pripremi, ali je potrebno da budem na licu mesta kako bi sve funkcionisalo.
Da li ti je žao što ovakav potez sa odlaskom nisi napravila ranije, neposredno nakon pobede na „Evrosongu“?
- Imala sam i ranije ponuda, koje nisu realizovane iz određenih razloga, a najmanje mojom krivicom. Ipak, mislim da ni sada nije kasno, već naprotiv - da je pravi trenutak, jer sam sada potpuno spremna za naporan rad koji me očekuje.
Čuli smo da je za tebe iznajmljena vila od dva miliona evra, da li je to istina?
- Nisam baš „ulazila“ u cifre, niti mi je to bitno, ali sam zadovoljna kućom u kojoj stanujem, a koju mi je iznajmila producentska kuća koja se stara o mojoj inostranoj karijeri. Mislim da ne košta baš toliko, ali imam veoma lep tretman.
Danas ti je rođendan, da li ćeš ga proslaviti radno ili praviš žurku?
- Za razliku od prethodnih godina kada sam uglavnom pravila žurke, 24. rođendan ću obeležiti u krugu najbližih prijatelja u Beogradu. Zbog toga sam i doputovala, ali već u ponedeljak se vraćam. Dosta sam izlazila i ludovala, pa će mi prijati mirna proslava sa dragim ljudima.
Da li si zaljubljena?
- Ne, jer mi je posao na prvom mestu, a kad je tako, onda ne mogu da se koncentrišem na ljubav - iskrena je Marija.

G. Jovanović


=)

Marija!

 
FanatДата: Четверг, 20.11.2008, 18:31 | Сообщение # 352
.:Профи:.
Группа: я = фортуна
Сообщений: 1097
Статус: Offline
ну как я понял,что у нее карьера расцветает :-)

я большой брат, который все знает.
я слежу за вами!)
 
shevron30Дата: Четверг, 20.11.2008, 22:47 | Сообщение # 353
.:Участник:.
Группа: Пользователи
Сообщений: 98
Статус: Offline
Огромное спасибо за статьи!!!Не всё поняла, к сожалению sad , но главную мысль уловила smile

Ибо крепка, как смерть, любовь...
Да пребудут с нами Вера, Надежда, Любовь и Любовь из них больше...
(из фильма "АдмиралЪ")
Бойтесь своих желаний-они могут исполниться...
 
ruyuliaДата: Пятница, 21.11.2008, 02:34 | Сообщение # 354
.:Участник:.
Группа: Пользователи
Сообщений: 108
Статус: Offline
Я поняла, что должен выйти альбом на англиском, по идее к 25 декабря. Упархнула Мария в Европу.

Сообщение отредактировал ruyulia - Пятница, 21.11.2008, 15:53
 
Lonely_SoulДата: Пятница, 21.11.2008, 08:40 | Сообщение # 355
.:Активный участник:.
Группа: Пользователи
Сообщений: 356
Статус: Offline
Irina, спасибо за новости! Общий смысл поняла. Ждём-с нового альбома)
 
IrinaДата: Суббота, 22.11.2008, 23:41 | Сообщение # 356
.:Знаток:.
Группа: Проверенные
Сообщений: 659
Статус: Offline
Сербская победительница "Евровидения-2007" продолжит карьеру в Европе
19:03 31/10/2008

БЕЛГРАД, 31 окт - РИА Новости, Николай Соколов.

Сербская победительница популярного музыкального конкурса "Евровидение-2007" Мария Шерифович продолжит карьеру в Европе, так как разочарована работой на родине, сообщила сама певица в эфире белградского телеканала "Пинк".

"Я не жалуюсь, я хорошо заработала, принесла большую победу Сербии, дала многим повод для гордости. Но мне пришлось пережить то, что в Сербии многие получают удовольствие от распространения грязи, которую на меня вылили некоторые злые люди", - отметила Шерифович.

Она сообщила, что ближайшие месяцы проведет в Австрии, Германии и Швеции, а также сделала еще несколько громких заявлений, заставивших печатные белградские СМИ написать о том, что певица навсегда покидает Сербию.

"Я дождалась возможности записать альбом за границей, стоимость которого превысит 200 тысяч евро, и в этот проект я вложу все. Если у меня получится, то не верю, что навсегда вернусь в Сербию", - сказала Шерифович.

В том, что карьера на родине не сложилась лучшим образом, она обвинила свою бывшую команду менеджеров. Певица также весьма жестко отозвалась о коллегах по цеху.

"До сих пор я молчала: всегда утверждала, что каждая певица в Сербии должна получить шанс, но больше молчать не хочу. Искренне скажу, очень мало среди них тех, кто действительно занимается пением, всех остальных надо запретить законом. Нужно ввести новый термин для тех, кто до полудня спит, после полудня монтирует груди, а вечером открывает рот под фонограмму", - заявила Шерифович.

Известность к певице, которой через две недели исполняется 24 года, пришла после победы на конкурсе "Евровидение", состоявшемся в 2007 году в Хельсинки. После этого она стала одной из самых узнаваемых представительниц своей страны в Европе.

Добавлено (22.11.2008, 23:41)
---------------------------------------------
статейка

Quote (Irina)
Искренне скажу, очень мало среди них тех, кто действительно занимается пением, всех остальных надо запретить законом. Нужно ввести новый термин для тех, кто до полудня спит, после полудня монтирует груди, а вечером открывает рот под фонограмму

мрррррр))))))


=)

Marija!

 
RinaДата: Воскресенье, 23.11.2008, 00:16 | Сообщение # 357
.:Участник:.
Группа: Пользователи
Сообщений: 152
Статус: Offline
Quote (Irina)
Quote (Irina)
Искренне скажу, очень мало среди них тех, кто действительно занимается пением, всех остальных надо запретить законом. Нужно ввести новый термин для тех, кто до полудня спит, после полудня монтирует груди, а вечером открывает рот под фонограмму

мрррррр))))))


атас!))) эти слова надо в золотую рамку!))))


Хорошее случается с хорошими людьми!
 
ruyuliaДата: Воскресенье, 23.11.2008, 01:49 | Сообщение # 358
.:Участник:.
Группа: Пользователи
Сообщений: 108
Статус: Offline
Статейка отас..Ведь правду говорит.. тока жаль, что она хочет распрощаться с Сербией, хотя может это и неизбежно, если ничинаешь строить зарубежную карьеру.
 
Lonely_SoulДата: Воскресенье, 23.11.2008, 11:17 | Сообщение # 359
.:Активный участник:.
Группа: Пользователи
Сообщений: 356
Статус: Offline
Irina, большое спасибо!

Quote (Irina)
Искренне скажу, очень мало среди них тех, кто действительно занимается пением, всех остальных надо запретить законом. Нужно ввести новый термин для тех, кто до полудня спит, после полудня монтирует груди, а вечером открывает рот под фонограмму

Браво, Мария!!! Молодец!!! Уважаю!!!

Quote (Irina)
Мария Шерифович продолжит карьеру в Европе, так как разочарована работой на родине

Конечно, я желаю Марии успехов во всех её начинаниях, только меня волнует один вопрос : Неужели мы больше не услышим новых песен на сербском? (((

 
RinaДата: Воскресенье, 23.11.2008, 11:26 | Сообщение # 360
.:Участник:.
Группа: Пользователи
Сообщений: 152
Статус: Offline
Это на самом деле расстраивает. карьера в европе - это конечно класс! но английский при всей своей распространенности очень уравнивет. в общем, надо услышать альбом.
и ни смотря ни на что, я бы не хотела, чтобы она так легко отказывалась от своей родной страны и своего языка.


Хорошее случается с хорошими людьми!
 
Форум » Мир Марии » Новости » Публикации о Марии в СМИ.
Поиск:

Copyright MyCorp © 2006Используются технологии uCoz